Omron duobaby baby

DuoBaby


2'si 1 arada, Nazal Aspiratörlü Nebülizatör

Duobaby nebulizer

2'si 1 arada, Nazal Aspiratörlü Nebülizatör

OMRON DuoBaby bebeklerde burun tıkanıklığını gidermekte ve en yaygın solunum hastalıklarını iyileştirmekte kullanılan benzersiz 2'si 1 arada nazal aspiratörlü, kompresör nebülizatör üründür.

 

Bebeklerde yıllık solunum yolu enfeksiyonu sayısı 8'e kadar çıkabilir¹

Solunum enfeksiyonları burun, boğaz, ya da akciğreleri etkileyerek soluma, yeme ve uyku güçlüklerine neden olurlar¹,³

Nazal aspirasyon tıkalı burnu açıp diğer solunum yolu enfeksiyonlarının riskini azaltabilirken1 nebülizasyon hava yollarına etkin biçimde ilaç uygulamakta kullanılabilir.

Bebeğinizin sorunsuz biçimde iyileşmesini sağlar

OMRON DuoBaby entegre nazal aspiratör içeren benzersiz bir 2'si 1 arada kompresör nebülizatördür ve bebeklerde en yaygın solunum yolu problemlerinin tedavisine yardımcı olabilir.

Nazal aspiratör bebeğin burnunu nazikçe temizleyerek tıkanıklığı giderir ve rahatça nefes almasını sağlar.

Nebülizatör üst ve alt solunum yollarına ilacın etkin biçimde uygulanmasını sağlar.

 
 

Yenilikçi Nazal Aspiratör

OMRON DuoBaby'nin nazal aspiratörü mukusu uzaklaştırıp tıkanıklığı giderirken solunum yolu enfeksiyonu riskini azaltır¹.

Kullanımı kolaydır, tamamen yıkanabilir ve yenilikçi Venturi sistemi sayesinde tamamen hijyenik olduğundan antibakteriyel filtre gerektirmez.

Yapmanız gereken tek şey cihazı açıp parmağınızı girişe koyup aspiratörü bebeğin burnuna yerleştirmektir.

Üst ve alt solunum yolu hastalıklarının tedavisi

Nebülizatör kiti için değiştirilebilir iki inhalasyon başlığı içeren OMRON nebülizatör yalnızca alt solunum yolu bozukluklarının tedavisinde kullanılmaz:

 • Yeşil İnhalasyon Başlığı soğuk algınlığı, rinit ya da alerji gibi yaygın üst solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir
 • Mavi İnhalasyon Başlığı astım, bronşit ya da bronşiyolit gibi alt solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir

ARTIK BEBEĞİNİZ RAHATÇA NEFES ALABİLDİĞİNE GÖRE SİZ DE ALABİLİRSİNİZ.

 

Astım, akciğer hastalığı, bronşiyal hastalık ve allerji gibi kronik solunum yolu problemleri olan yüzmilyonlarca insan her gün nefes almakta güçlük çekmekte ve soluma güçlükleri ciddi sağlık komplikasyonlarına neden olabilmektedir.   

Solunum yolu tedavilerindeki ana güçlüklerden biri ilaçların alt solunum yollarındaki bronş ve bronşiyollere etkin biçimde uygulanmasında yaşanmaktadır. Bu güçlüğü aşabilmek için inhaler ve nebülizatörler ilacın hızlıca uygulanabilmesi için aerosol haline getirmektedir. Bu cihazlar sıvı ilaçları ağızlık ya da maske yoluyla inhale edilen mikroskopik parçacıklardan oluşan bir buhara dönüştürmektedir

DAHA FAZLA GÖSTER

Referanslar
¹ Chirico G et al. Minerva Pediatrica 2014; 66 (6): 549-57
² Based on IHS Nebulizer world report 2014
³ Ozagar A et al. Laryngoscpoe 2000; 110:107-110

Nebülizatörler

OMRON, her ihtiyaca ve her bütçeye uyan geniş bir nebülizatör çeşitliliğine sahiptir. Her nefeste, güvenilir, taşınabilir ve özgün nebülizatörlerimiz etkin ilaç birikimi sağlayarak mükemmel sonuçlar verir.

 • Microair u22

  MicroAIR™ U22

  NE-U22-E
 • Ne-c28p

  CompAIR™ C28P

  NE-C28P-E
 • Compair ne-c801

  Çocuklar için NE-C801

  NE-C801-E
 • C803

  CompAIR™ Basic C803

  NE-C803-E
 • C900 compair

  CompAIR™ Pro C900

  NE-C900-E pro

MicroAIR™ U22

NE-U22-E
Microair u22

Gerçek anlamda taşınabilir cep tipi nebülizatör

MicroAIR™ NE-U22, her el veya evrak çantasına sığan gerçek anlamda taşınabilir bir cep tipi nebülizatördür ve bu da cihazı astım gibi alt solunum yolu hastalıklarının hareket halinde tedavisi için ideal kılar.

Küçük boyutu ve pil ile çalışma özelliği, size istediğiniz zaman istediğiniz yere gitme ve ilacınıza her an ulaşabilme özgürlüğünü verir. Halka açık yerlerde dahi ihtiyatlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Dahası, bir daha nebülizatörünüzü doğru pozisyonda tutma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Çünkü MicroAIR™ NE-U22 cep nebülizatörü her konumda, hatta baş aşağı bile kullanılabilmektedir!

MicroAIR™ NE-U22, ayrıca ilacınızı seyreltmeye gerek olmadan doğrudan almanıza olanak tanıyan benzersiz uzun ömürlü metalik Mesh Teknolojisi sayesinde hızlı tedavi sağlar. Ayrıca, bu teknoloji cihazı neredeyse gürültüsüz hale getirir ve 1000 kullanıma kadar çalışmasına olanak tanır.

CompAIR™ C28P

NE-C28P-E
Ne-c28p

Sık kullanıma yönelik dayanıklı ve yüksek düzeyde etkili ev tipi nebülizatör

OMRON CompAir™ NE-C28P yoğun kullanıma yönelik dayanıklı bir tasarıma sahiptir ve astım, KOAH, sistik fibroz veya amfizem gibi alt solunum yolları solunum hastalıklarının tedavisi için uygundur.

Güçlü kompresörü ve V.V.T teknolojisi sayesinde kısa soluma süresini verimli ilaç dağıtımı ile birleştiren yüksek düzeyde etkili bir nebülizatördür.

OMRON'un yüksek düzeyde verimli Kuvvetli Valf Teknolojisi (V.V.T.) nefes alma modelinizle eşleşerek nefesinize uyum sağlar. Bu teknoloji nefes verirken ilaç israfını azaltır ve nefes alırken ilaç kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarır.  Ayrıca, bu nebülizatör kiti geleneksel nebülizatörlerde yaygın olarak kullanılan silikon valflerin kullanımı olmadan temizlemesi kolay Polipropilenden yapılmıştır.

Çocuklar için NE-C801

NE-C801-E
Compair ne-c801

 

OMRON CompA.I.R™ NE-C801/KD, bebek ve çocuklar için astım gibi alt solunum yolu hastalıklarının tedavisine yönelik bir kompresör nebülizatördür.

Sessiz çalışması ve çocuk dostu tasarımı sayesinde özellikle bebekler ve çocuklar için tasarlanmıştır.  Ayrıca çocuklarınız için, inhalasyonu daha keyifli hale getirmek üzere cihaza takılabilen 2 kukla aksesuarları ile birlikte gelir ve çocuklar ve bebekler için çocuk ve bebek maskesi içerir.

CompAIR™ Basic C803

NE-C803-E
C803

Hafif ve sessiz başlangıç seviyesinde nebülizatör

OMRON CompAIR Basic™ NE-C803 hafif astım gibi alt solunum yolu hastalıklarının tedavisine yönelik Omron'un en hafif ve en sessiz kompresör nebülizatörüdür.

Bu nebülizatör temel bir kompresör nebülizatör arayan müşteriler için fiyatına göre mükemmel değer sağlar.

CompAIR™ Pro C900

NE-C900-Epro
C900 compair

Profesyonel, temizlemesi kolay kompresör nebülizatör

OMRON CompAir™ Pro NE-C900 astım, KOAH, sistik fibroz veya amfizem gibi alt solunum yolu hastalıklarının tedavisine yönelik profesyonel bir kompresör nebülizatördür.

Kapsamlı hasta bakımı sağlamak üzere en yüksek özellikler göz önüne alınarak üretilmiştir. Dayanıklı, yüksek verimli kompresörü sayesinde yüksek bir nebülizasyon oranı sağlar; böylelikle, hastalarınız en çok ihtiyaç duydukları zaman daha fazla ilaç alır.

NE-C900 eşsiz iki parçalı OMRON Smart Structure™ nebülizatör kiti sayesinde kolay temizlenebilen ve kolay monte ve demonte edilebilen bir tasarıma sahiptir ve size doğrudan hasta bakımı için daha fazla zaman verir.

Bunun yanı sıra, gerekli olduğunda güvenli bir şekilde taşınması için kullanışlı bir tutma yeri bulunur.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Nebülizatör nedir ve ne için kullanılır?

  Nebülizatörler, sıvı ilaçları bir ağızlık ya da maske aracılığıyla kolaylıkla solunabilir aerosol damlacıklarına dönüştüren cihazlardır. Nebülizatörler, solunum bozuklukları için ilaçların solunmasında kullanıma yöneliktir.

  Nebülizatör üst, orta ve alt solunum yolundaki hastalıkların tedavi edilmesi için kullanılabilir. Örneğin:
  - Astım
  - KOAH olarak da adlandırılan Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı
  - Bronşit ve Bronşiolit Pnömoni
  - Soğuk Algınlığı olarak da adlandırılan Rinit
  - Saman Nezlesi olarak da adlandırılan Alerjik Rinit
  - Kronik Rinosinüzit

   

  Devamını okuyun

 • Bir nebülizatör ile hangi türde ilaçlar kullanılabilir?

  Üst, orta ve alt solunum yollarındaki solunum hastalıklarının tedavisine yönelik çoğu ilaç sıvı formda bulunur ve bu nedenle nebülizatör ile kullanılabilir. Nebülizörler ayrıca nebülizatör haznesinde farklı ilaçların karıştırılmasına da olanak tanıyarak bu ilaçların aynı anda kolaylıkla solunmasını sağlar.

  Devamını okuyun

 • Nebülizatör kullanmanın faydaları nelerdir?

  Solumanın önemli avantajlarından biri, ilacın solunum yoluna doğrudan uygulanmasıyla hedef alanda yüksek ilaç konsantrasyonu sağlanmasıdır.
  İlaçların nebülize edilmesi, oral olarak (tablet) veya subkütan enjeksiyonla uygulanan benzer veya daha yüksek dozlara kıyasla daha fazla klinik etki gösterebilir. Ayrıca çalışmalar nebülizatör yardımıyla kullanmanın, sadece inhaler kullanımından daha iyi tedavi sonuçlarına yol açabileceğini göstermiştir.

 • Nebülizatörle uygulanan ilaç damlacıklarının boyutu neden önemlidir?

  Nebülizatörle uygulanan ilacın partikül boyutu veya MMAD (Kütle Orta Değer Aerodinamik Çapı) ilacın büyük bir kısmının solunum yolunda nereye uygulanacağını belirler. Bu özellik, farklı solunum bozukluklarında etkinliğin sağlanması için ilacın solunum yolunun doğru kısmına uygulanması gerektiğinden önemlidir.

  Örneğin, 7.5 mikrondan büyük parçacıklar çoğunlukla üst solunum yollarında birikirken 4.5 mikrondan küçük partiküller çoğunlukla alt solunum yollarında birikir.

 • A3 Complete ve diğer kompresör nebülizatörler arasındaki fark nedir?

  A3 Complete benzersiz bir 3'ü 1 arada ayarlanabilir nebülizatördür. Çoğu nebülizatör yalnızca bir partikül boyutu uygularken ve bu nedenle solunum yolunun sadece bir kısmını hedeflerken, A3 Complete 3 konumlu ayarı sayesinde ilacın partikül boyutunu solunum yolunun doğru kısmını hedefleyecek şekilde uyarlar.

 • Nebülizatör ile nemlendirici arasındaki fark nedir?

  Nebülizörler sıvı ilaçları aerosol haline dönüştüren tıbbi cihazlarken, nemlendiriciler yalnızca hava kuru olduğunda ortamdaki nemi arttırmak amacıyla kullanılır (örneğin, yüksek ısı kullanılırken)

 • Kompresör nebülizatörün hangi parçalarını ne sıklıkla temizlemeliyim?

  Nebülizatör birkaç parçadan oluşabilir:

  Ana birim veya kompresör
  İlacın eklendiği nebülizatör kiti
  Ana birimi nebülizatör kitine bağlayan hortum
  Ağız yoluyla ilacı solumaya yönelik ağızlık
  Burun yoluyla ilacı solumaya yönelik burunluk
  Maske
  Hava filtresi
  Nebülizatör kiti, ağızlık, burunluk ve maskenin her kullanımdan sonra temizlenmesi önerilir (ancak her kullanım gününden sonra bu gereklidir). Ilık su ve hafif bir deterjan ile yıkanabilirler. Daha sonra, temiz sıcak musluk suyu ile iyice durulanmalı ve temiz bir yerde kurumaya bırakılmalıdır.

  Dezenfeksiyon haftada bir yapılmalıdır. Bu, bu parçaların yaklaşık 10 dakika kaynatılmasıyla yapılabilir; ancak PVC parçalar (bazı maskeler ve tüpler) kaynatılmamalıdır, aksi takdirde hızla sertleşir ve deforme olurlar. Alternatif olarak, piyasada bulunan bir dezenfektan kullanın. Dezenfeksiyondan sonra temiz suyla iyice durulayın; dezenfektanın tedarikçisi tarafından verilen talimatları uygulayın.

  Ana birim ve hortumun gövdesi kapsamlı temizlik gerektirmez, ancak tabii ki su ile yumuşak bir bez ve hafif bir deterjan kullanılarak temizlenebilir. Gövdeyi silin ve yumuşak temiz bir bezle hemen kurulayın.

  Hava filtresi yıkanmamalıdır. Çok ıslanması durumunda tıkanıklıkları önlemek için değiştirilmesi gerekir.

 • Farklı parçaları ne kadar sıklıkla değiştirmem gerekiyor ve bu parçaları nereden satın alabilirim?

  Omron nebülizatörlere uygun yedek parçalar veya ilave aksesuarlar bulmak için, her zamanki distribütörünüzle irtibata geçmelisiniz.

 • Hangi yaştan itibaren nebülizatör kullanılabilir?

  Nebülizörler bebekler ve çocuklarda kullanım için uygundur.

 • Standart OMRON maskeleri (yetişkin ya da çocuk) PVC'den (Poli Vinil Klorür) yapılıyor, daha dayanıklı bir malzeme kullanılabilir mi? Yetişkin ile çocuk maskeleri ve ağızlık Lateks içeriyor mu?

  OMRON yetişkin ve çocuklar için SEBS (Stiren Etilenbütilen Stiren, elastomerik bir materyal) adı verilen bir maske de sunmaktadır. PVC'ye kıyasla daha maliyetlidir ancak iyice temizlenmesi için kaynatılabilir. PVC maskeyi KAYNATMAYIN, aksi takdirde hızla sertleşir ve deforme olur.

  Tüm yetişkin maskeleri, çocuk maskeleri ve ağızlıklar lateks içermeyen PVC (Polivinil Klorür) ya da SEBS'den üretilir.

 • MicroAir™ Nebülizatör sürekli veya aralıklı akım gerektiren tedavi için kullanılabilir mi?

  MicroAir™ NE-U22 her iki durumda da ihtiyacınızı karşılayacak özelliklere göre tasarlanmıştır. Sağlık uzmanınızın tedavi planınıza yönelik talimatlarını uygulayın.

Aradığınız yanıtı bulamadınız mı? e-posta adresi ile iletişime geçin omronservis@omega-pharma.com.tr